Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                                              Keira Knightley

Datum narození : 26.3.1985

Místo narození . Teddigton,Middlesex,Anglie

Znamení : Beran

Je dcerou herce Willa Knightleyho a divadelní autorky Sharman Macdonaldové.Dříve se jmenovala Kiera,jméno si však změnila.Bohužel trpěla dyslexií,ale za pomoci své matky se jí tento handicap podařilo překonat.Herectví se věnuje od dětství.Poprvé si zahrále v televizním dramatu Royal Celebration,když jí bylo osm let.

Obsadila roli dvojnice Natalie Portman,byly si však tak podobné,že si spousta lidí myslí,že obě role hrála Natálie.

Upoutala pozornost postavou nadšené fotbalistky Jules Paxtonové,za jejíž ztvárnění ve sportovní komedii Blafuj jako Beckham (R.G.Chadhaová) získala cenu londýnských filmových kritiků pro novou herečku a Cenu za herecký výkon ex aequo na MF ženských filmů v Bordeaux.

Ztělesnila postavu Lary v nové TV verzi Dokrora Živaga a v Hollywoodu se prosadila úlohou guvernérovy dcery Elizabeth v divácky úspěšné dobrodružné komedii Piráti z Karibiku.Účinkovala v krátkých filmech Deflation a New Year´s Eve.Byla oficiálním hostem MFF v Kalrových Varech 2002.

Jako Jackie Price zazářila roku 2005 ve filmu režiséra Johna Mayburyho,Svěrací kazajka,kde si zahrála po boku Adriena Brodyho.Točila roli Guinevry ve středověkém akčním dramatu producenta Jerry Bruckheimera Král Artuš.

Ve stejném roce se dále objevila v roli Elizabeth ve filmu Pýcha a předsudek (režie Joe Wright) a v roli modelky Domino Harvey,která opustí svou kariéru a stane se lovkyní lidí ve snímku Domino.

I když je ještě víceméně teenager,tak má za sebou několik opravdu kasovních úspěchů.Ale i přesto žije doma s rodiči a bratrem a prozatím si neosvojila hvězdné manýry některých jejích hereckých kolegů.Můžeme jenom doufat,že jí to vydrží.

..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář